Варикоцеле та методи його лікування

Наша клініка – це сучасний медичний центр у Києві! Наше основне завдання – кваліфікована медична допомога, доступна для людей, яким насамперед важливий професіоналізм та увага лікарів.
Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Захворювання характеризується потовщенням вен насіннєвого канатика та яєчка. Причини варикоцеле бувають як уроджені (патологія недостатності або відсутності клапанів венозних судин яєчка), так і набуті (підвищений тиск мошонки або малого тазу, часте перенапруження м'язів черевної порожнини, нерегулярні заняття сексом). Небезпека захворювання – у високій ймовірності розвитку безпліддя.

На ранній та першій стадії варикоцеле діагностується при ультразвуковому обстеженні. Відня не видно і не промацуються. На другій стадії вени промацуються, але не видно. На третій – видно і промацуються.

Захворювання рідко виявляється на ранній стадії, оскільки не завжди супроводжується симптомами. За відсутності таких (особливо якщо хворобу виявлено у дорослого чоловіка) намагаються обійтися без хірургічного втручання.

Операція є обов'язковою, якщо:

  • зупинився ріст яєчка у підлітка;
  • сильно проступили вени (естетичний дефект);
  • виявлено безпліддя через малу кількість сперматозоїдів;
  • проявляються гострі болі в ділянці яєчка.

Застосовують такі види хірургічного лікування варикоцеле:

  • відкрита операція Іванісевича. Порівняно проста операція з розрізом у здухвинній ділянці під внутрішньовенним наркозом. Після доступу до насіннєвої вені вона лігується та висікається;
  • мікрохірургічні операції - відрізняються від попереднього варіанта застосуванням спеціального обладнання та інструментів, що дозволяють дуже точно лігувати насіннєву вену;
  • Лапароскопічна варикоцелектомія - застосовується в складних випадках варикоцеле (двостороннє або рецидив). Доступ здійснюється через очеревину.

Лікар-уролог вищої категорії Когут Віктор Вікторович дотримується останнього методу, оскільки лапароскопічна хірургія – це оптимальне оперативне лікування багатьох урологічних захворювань.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.