Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Кольпоскопія – огляд піхви та піхвової частини шийки матки за допомогою кольпоскопа – спеціального приладу, що дозволяє збільшити зображення до 40 разів. Сучасні кольпоскопи мають світлофільтри, завдяки чому краще проглядаються судини шийки матки.

Показання до проведення кольпоскопії:

  • як профілактичну процедуру щороку з 9 по 20 день менструального циклу (т.к. дає можливість своєчасно виявити різні захворювання шийки матки, у тому числі передракові стани та ранні стадії раку шийки матки);
  • при патології шийки матки (дисплазія шийки матки, ерозія шийки матки, рак шийки матки), а також жінкам із групи ризику;
  • обов'язкове дослідження під час вагітності;
  • правильний вибір ділянки для прицільної біопсії патологічних утворень шийки матки;
  • об'єктивна оцінка ефективності лікування шийки матки, що проводиться;

Спеціальної підготовки до кольпоскопії не потрібно, головна умова – відсутність менструації. Існує два види кольпоскопії: проста та розширена. Проста кольпоскопія - огляд піхви та шийки матки, визначення характеру виділень, потім їх забирають і приступають до розширеної кольпоскопії. Вона має на увазі огляд судин шийки матки та епітелію, а також діагностичні проби.

Що входить у процес лікування

Крім проведення процедури огляду, також передбачається збір аналізів, таких як: цитологія (ПАП-тест, онкоцитологія, цитоморфологічне дослідження епітелію шийки матки) та мазок (аналіз урогенітальних виділень). За допомогою спеціальних пристроїв беруться епітеліальні клітини з поверхні зовнішньої та внутрішньої частини шийки матки. Якщо в ході проведення процедури виявляється дисплазія шийки матки, здійснюється прицільний забір клітин - тобто беруться клітини з найбільш ушкоджених слизових ділянок для максимально точної діагностики. В окремих випадках може проводитись прицільна біопсія шийки матки.

Результати огляду пацієнт отримує одразу після проведення процедури. Оформляється протокол дослідження, за бажанням жінці можуть надати фото чи відеоматеріали.

Фактори, що впливають на результат дослідження: кровотеча, запалення, професіоналізм та кваліфікація лікаря, який проводить огляд. Після проведення кольпоскопії, як правило, з'являються виділення у невеликій кількості. Вони можуть бути слизовими, сукровичними, коричневими (що пов'язано із застосуванням спеціальних діагностичних розчинів). Поява виділень у помірній кількості – нормальна реакція організму на проведення діагностичних проб.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.