Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Міома матки – освіта з м'язової або м'язово-сполучної тканини, що характеризується як доброякісна пухлина. Виникає на тлі гормональних збоїв, а саме – внаслідок порушення балансу прогестерону та естрогенів.

Спровокувати появу та зростання міоми може:

  • нестабільний менструальний цикл;
  • часті аборти;
  • спадковість;
  • стреси;
  • безпліддя;
  • Проблеми з обміном речовин.

Виявити міому може лікар-гінеколог на плановому огляді, оскільки утворення пухлини відбувається майже завжди без яскраво виражених симптомів. У разі виявлення міоматозного вузла обов'язково проводиться УЗД для підтвердження діагнозу.

Ультразвукова діагностика дозволяє з високою точністю визначити локалізацію, форми та розміри пухлин. У деяких випадках призначають гістероскопію (аналіз стану матки шляхом введення оптичного приладу в шийку матки через піхву) або лапароскопію (діагностика за допомогою міні-проколів у черевній стінці).

У разі, якщо при ультразвуковому дослідженні було відзначено зміни внутрішньої слизової оболонки матки, які викликали підозри в лікаря, рекомендується аспіраційна біопсія ендометрію.

Подібна уточнююча діагностика дозволяє виявити клітини атипового характеру, виявити гіперпластичні процеси в ендометрії та можливі злоякісні утворення. Біопсія є більш щадним та безпечним методом для жіночого здоров'я порівняно з діагностичним вишкрібанням.

Лікування міоми матки лікар призначає, орієнтуючись на вік пацієнтки та її плани щодо майбутньої вагітності. Якщо пухлина не збільшується в розмірах і жінка не планує вагітніти, зазвичай виписують гормональні препарати. Якщо ж пацієнтка збирається народжувати дитину, то доцільніше зробити хірургічне втручання.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.