Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Ендометріоз – захворювання, при якому відбувається вихід клітин внутрішньої слизової оболонки матки (ендометрію) за її межі. Деякі фахівці вважають, що частки внутрішньої маткової оболонки потрапляють в інші органи під час менструацій, інші ж припускають, що це відбувається через випадкове потрапляння ендометрію в кровоносні та лімфатичні судини, що йдуть від матки.

Розрізняють два види ендометріозу:

  • генітальний (при ураженні органів статевої системи: яєчники, матка);
  • екстрагенітальний (при попаданні ендометрію за межі статевих органів: печінка, сечовий міхур, кишечник і навіть легені).

Серед симптомів ендометріозу можна виділити: болі в животі, що тягнуть, в період менструацій, хворобливі відчуття в процесі сечовипускання і статевого акту. У зв'язку зі схожістю симптоматики ендометріозу з безліччю інших хвороб для встановлення точного аналізу вдаються до спеціальних методик дослідження: УЗД, гістероскопія, лапароскопія та ін.

Ультразвукове дослідження – безболісний та безпечний спосіб діагностики. Спрямовуючи ультразвукові промені крізь передню черевну стінку або піхву, лікар легко може виявити кісти яєчників та вузли ендометрію в матковій ділянці.

Ендометріоз шийки матки виявляється, як правило, за допомогою відеокольпоскопії. Найбільш дієвий та нешкідливий метод лікування шийного ендометріозу – за допомогою аргонового лазера та радіохвилі, оскільки в цьому випадку мінімізуються ризики рубцевих змін, терміни загоєння та ймовірність рецидивів.

Консервативне лікування ендометріоїдних кіст яєчників включає прийом імуномодуляторів, вітамінних комплексів, ензимів, гормональних препаратів, а також неспецифічну знеболювальну і протизапальну терапію.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.