Гідроцеле: причини виникнення та лікування

Наша клініка – це сучасний медичний центр у Києві! Наше основне завдання – кваліфікована медична допомога, доступна для людей, яким насамперед важливий професіоналізм та увага лікарів.
Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Дане захворювання ще називають водянкою яєчка. Гідроцеле виникає як наслідок інших хвороб (туберкульозу, гонореї, запалення придатка яєчка), травм (забитих місць, здавлювань) та ускладнень після деяких операцій (наприклад, варикоцеле).

Хвороба найчастіше не супроводжується симптомами і тому на початковій стадії чоловіки рідко звертаються до лікаря. Внаслідок чого часто урологам доводиться лікувати пацієнтів, яким розмір яєчка, що збільшився, вже починає завдавати незручностей.

Гідроцель також зустрічається у дітей. Зазвичай у малюків захворювання є вродженим, тоді як у дорослих чоловіків – набутим.

Водянка яєчка - прямий шлях до атрофії, порушення вироблення сперми та безпліддя. Гідроцеле легко діагностується та лікується. Після первинного огляду призначають ультразвукове обстеження для оцінки кількості накопиченої рідини і стану яєчка, а також придатків. Якщо з'ясовується, що водянка яєчка – наслідок інших недуг, спочатку призначається лікування, покликане усунути першопричину.

У всіх інших випадках гідроцеле лікується хірургічними методами, найпростіший з яких - пункція (видалення рідини, що накопичилася).

Також застосовуються різноманітні методи хірургічного лікування:

  • операції Бергмана, Вінкельмана та Лорда;
  • склеротерапія гідроцеле;
  • Ендоскопія.

Лікар-уролог вищої категорії Когут Віктор Вікторович практикує у медицині з 1998 року. Фахівець досконало володіє всіма перерахованими методами лікування гідроцелі.

Після операції пацієнти порівняно швидко відновлюються (за відсутності ускладнень). Єдина незручність – носіння підв'язки для мошонки або спеціальної білизни.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.