Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Мастопатія є доброякісним захворюванням молочної залози, яке виникає в результаті гормонального дисбалансу. Ігнорування недуги може призвести до раку молочної залози. Тому що раніше жінка звернеться до клініки, то швидше вона зможе усунути хворобу. Найбільшого обсягу інформації лікарям надає ультразвукова діагностика. Проводити її необхідно за таких симптомів:

  • болючі відчуття (травма чи порушення менструального циклу);
  • зміна кольору та форми грудей;
  • збільшення молочної залози;
  • наявність ущільнень чи втягнутих місць;
  • збільшення пахвових лімфовузлів.

Бажано проходити процедуру навіть за відсутності перерахованих вище симптомів, якщо діагноз мастопатія був встановлений у родичів по жіночій лінії. Підставою для призначення УЗД можуть стати результати дослідження таких статевих органів, як яєчники та матка. Вони, як і молочні залози, чутливі до гормональних змін.

Проводити УЗД рекомендується у період з 8 по 14 день після закінчення менструації. Обмежень немає в тому випадку, якщо пацієнтка пройшла стадію клімаксу або вживає засоби гормональної контрацепції. Для проведення ультразвукової діагностики спеціальна підготовка не потрібна.

Фахівці радять проходити УЗД у профілактичних цілях раз на рік.

Для уточнення отриманої інформації лікарі можуть призначити лабораторне дослідження на гормони, під час якого співробітники установи визначають рівень прогестерону та естрогену. Отримати більш точну картину можна шляхом аналізу надниркових залоз та щитовидної залози. Від пацієнта потрібно лише здати кров – процедура проводиться в період з 8 до 10 ранку, при цьому жінка повинна відмовитися від сніданку, а також напередодні не вживати алкоголю та не палити.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.