Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Аденоміоз – захворювання матки, яке ще називають внутрішнім ендометріозом, тобто клітини слизової оболонки маткової (ендометрія) не виходять за межі матки, а проникають всередину її.

Не існує загальноприйнятої думки щодо причин виникнення аденоміозу. У зоні ризику знаходяться жінки після 35 років, які народжували (будь-яким способом), а також ті, хто переніс операції безпосередньо на матці.

Розрізняють кілька форм захворювання:

  • осередковий аденоміоз (незначні острівці клітин ендометрію в м'язовому маточному шарі);
  • вузловий аденоміоз (характеризується окремими вираженими вузлами із клітин ендометрію, які називають аденоміомами);
  • дифузний аденоміоз (повсюдне проростання ендометрію вглиб матки).

Аденоміоз має симптоми, схожі з багатьма захворюваннями (болі у животі, виділення, загальний пригнічений стан) і не має відокремленого методу діагностики. Поставити діагноз «аденоміоз» лікар може лише після того, як виключить усі захворювання зі схожою симптоматикою (ендометріоз, поліпи та міома матки та ін.)

Тому при підозрі на аденоміоз зазвичай призначають:

  • УЗД;
  • дослідження гормонального тла;
  • аспіраційну біопсію ендометрію (АБЕ), після якої проводиться додаткове патогістологічне дослідження.

За допомогою УЗД можна отримати інформацію щодо зміни розмірів матки, її структури, наявності або відсутності в м'язовому шарі гіпоехогенних включень та потовщення стінок матки.

АБЕ проводиться шляхом забору матеріалу із порожнини матки спеціальним зондом – пайпелем. Біологічний матеріал направляється до лабораторії для подальшого детального патогістологічного аналізу.

Обстеження гормонального фону проводиться на основі крові пацієнтки. У лабораторії визначається характер та ступінь порушення гормонального фону.
Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.