Проблеми гінекології дитячого та підліткового віку

Наша клініка – це сучасний медичний центр у Києві! Наше основне завдання – кваліфікована медична допомога, доступна для людей, яким насамперед важливий професіоналізм та увага лікарів.
Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Основними проблемами гінекології пацієнток дитячого та підліткового віку є інфекційно-запальні захворювання геніталій, порушення становлення репродуктивної системи, дисменорея, гіперандрогенія, ювенільна вагітність, аборти, концепція як фактор охорони репродуктивного здоров'я. Згідно з даними МОЗ РФ (2007), хронічні хвороби систем організму, які відповідають за підготовку та реалізацію функції материнства, мають 60-80% сучасних школярок.

Запальні захворювання геніталій у підлітків обумовлені такими чинниками, як порушення статевої гігієни, ранній сексуальний дебют, проміскуїтет (безладні статеві зв'язки), юнацькі запори, труднощі у діагностиці запальних захворювань органів малого тазу, схильність до хронізації захворювань. Відповідно до літературних даних, основу порушення становлення менструальної функції лежить грацилізація підліткової популяції, низький індекс соматичного здоров'я, чинники сімейного неблагополуччя, депривація підлітків, негативний вплив життя.

За результатами проведеного аналізу (n = 1167), поширеність хронічних екстрагенітальних захворювань у підлітків становить 1787 і до кінця пубертатного періоду зростає в 1,3 рази (р 0,05). Найбільшу питому вагу серед них займають хвороби крові та кровотворних органів (22,6 %), сечівнику (15 %), органів дихання (14,8 %), системи кровообігу (13,9 %). Дефіцит маси тіла мають 15,9% дівчат віком 15-18 років, у тому числі 3,3% - виражений, що супроводжується уповільненням темпів статевого розвитку у 36%, затримкою статевого розвитку у 12%, первинною аменореєю у 3,3%, гіперполіменореєю у 26,9%, дисменорея у 53% і нерегулярними менструаціями у 25% з них.

Як зазначалося вище, однією із проблем ювенільної гінекології є дисменорея. Так, болючі менструації відзначають 48,3% дівчат 15-18 років, проте до лікаря при цьому звертаються лише 3,8%. У структурі гінекологічної захворюваності учнів технікумів та вузів дисменорея сягає 17-22%. Також висока частота гіперандрогенії у підлітків, її клінічні прояви мають місце у 87,6% їх.

Не викликає сумніву той факт, що підлітки потребують адекватної та ефективної контрацепції. За результатами анонімного опитування, проведеного серед 1167 підлітків, 67,3% дівчат 15-19 років сексуально активні, 77,9% називають оптимальним для народження першої дитини вік 20-25 років. Проте методи контрацепції застосовує лише кожна друга сексуально-активна дівчина 15-18 років (48.9-58,7 %), з них лише половина - регулярно. Перевага при цьому надається презервативам, перерваному статевому акту та сперміцидам. При цьому, на жаль, неухильно підвищується рівень абортів серед підлітків, що породжує нову проблему перед гінекологією дитячого та підліткового віку – забезпечення сучасної молоді адекватною контрацептивною допомогою не лише з метою профілактики аборту як такого, а й у зв'язку з необхідністю планувати вагітність через потенційний ризик. для їхнього життя та здоров'я.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.