Контактна лазерна літотрипсія

Наша клініка – це сучасний медичний центр у Києві! Наше основне завдання – кваліфікована медична допомога, доступна для людей, яким насамперед важливий професіоналізм та увага лікарів.
Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо

Сечокам'яна хвороба – це поліетиологічне захворювання обміну речовин, яка визначається наявністю каменю в сечових шляхах людини. Це найбільш поширена хвороба, від якої страждає приблизно 3% населення планети і яка характеризується стійкою, іноді важкою клінічною течією за рахунок великого числа ускладнень запального характеру, великою частотою рецидивного утворення каменів. Порушення вільного проходження сечі сечовими шляхами за рахунок наявності каменю, супроводжується розвитком запального процесу в тканини нирки, аж до гнійних форм. Внаслідок цього часто вдаються до хірургічних втручань на сечових шляхах, які у ряді випадків закінчуються втратою органу.

Питання консервативного лікування каміння в сечовому тракті так і залишається відкритим. На жаль, на сьогоднішній день немає ліків, які б захистили нас від утворення каменю або гарантували б їх розчинення. Зважаючи на складність розробки патогенетичного лікування сечокам'яної хвороби, світ зосередив свої зусилля на технологіях малоінвазивного безопераційного видалення каменю з сечових шляхів.

Одним з таких малоінвазивних методів видалення каменів з сечового тракту є контактна літотрипсія (дроблення каменю). Контактна літотрипсія використовується для дроблення каменів сечового міхура, сечоводу, балії та чашок нирки. При цьому використовуються як жорсткі металеві уретеропієлоскопи, так і фіброволоконні уретеропієлонефроскопи. Під час маніпуляції інструмент проводиться через уретру, сечовий міхур та сечоводу безпосередньо до каменю. За інструментом підводиться лазерне волокно, через яке від лазерного генератора передається імпульс безпосередньо на камінь. Уламки зруйнованого каміння за допомогою спеціальних щипців та петель витягуються з сечових шляхів. Імовірність пошкодження при цьому сечоводу чи нирки практично відсутня, оскільки процедура здійснюється під повним візуальним контролем. Ефективність контактної лазерної літотрипсії при камені зазначеної локалізації вище, порівняно з дистанційним методом дроблення. Зазначена процедура проводиться в умовах операційної під загальним знеболенням і лише в умовах урологічного стаціонару. Після операції хворий може бути виписаний через 2-3 дні.

Таким чином, на сьогоднішній день відкритим хірургічним операціям є гідна альтернатива у вигляді контактної лазерної літотрипсії. Однак остання може виконуватися тільки при ранньому зверненні пацієнта за допомогою. При пізньому обігу та наявності запалення гнійного характеру в сечових шляхах хворому, найімовірніше, буде показано відкрите хірургічне втручання.

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.