Атерома, кіста сальної залози — пухлиноподібне утворення

Наша клініка – це сучасний медичний центр у Києві! Наше основне завдання – кваліфікована медична допомога, доступна для людей, яким насамперед важливий професіоналізм та увага лікарів.
Задати питання
Наші фахівці дадуть відповідь на будь-яке запитання щодо послуг, які ми надаємо
Атерома, кіста сальної залози - пухлиноподібне утворення, що виникає в результаті закупорки протоки сальної залози.
Атерома може з'являтися на будь-яких ділянках тіла, де росте волосся, але переважна локалізація - шкіра голови, обличчя (особливо нижче рота), спина, шия, зона статевих органів.

Визначається поверхнево розташоване щільно-еластичне утворення з точними контурами, рухливе. Шкіра над утворенням до складки не збирається. При нагноєнні атероми з'являються біль, почервоніння, набряк, болючість, підвищення температури, флюктуація. При нагноєнні атерома може самостійно прорватися назовні - виділяється гній із салоподібним вмістом.

Вторинні атероми - ретенційні кісти сальної залози; зустрічаються частіше у осіб, які страждають на жирну себорею, гіпергідроз, кулястими, пустульозними, флегмозними вуграми; як правило, ці атероми щільні, болючі, синюшного кольору, розміром від горошини до лісового горіха, локалізуються більше в області щік, шиї, у завушній складці, на грудях, спині, біля крил носа. Почавшись з маленького кулястого утворення, атерома може розкритися і перетворитися на виразку. Іноді вона обумовлюється щільною сполучною капсулою і залишається у вигляді твердої безболісної кулястої пухлини. У поодиноких випадках атерома може трансформуватися в злоякісне новоутворення.
Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом та відповімо на всі запитання.